Europa ma powierzchnię około 10 498 000 km². Jest to stosunkowo mały subkontynent, większy jedynie od Australii. Europa nie ma jasno wytyczonych wszystkich naturalnych granic, a w większości są granice jedynie umowne - przyjmuje się, że wyznaczają ją góry Ural, Morze Kaspijskie, Morze Czarne, cieśnina Bosfor, cieśnina Dardanele, Morze Egejskie, Morze Śródziemne (oddziela Europę od Afryki) i Ocen Atlantycki. Do Europy należy także kilka wysp, które nie leżą na jej szelfie kontynentalnym - między innymi Islandia czy archipelag Azory. Najniższym miejscem w Europie jest Nizina Nadkaspijska (28 m p.p.m), a najwyższym szczyt Mont Blanc (4811 m n.p.m.).

Obecnie do Europy należy 46 państw (nie licząc Państw nie posiadających pełnej niepodległości tj. Kosowo i Naddniestrze), leżących całościowo bądź częściowo na jej obszarze. Do największych aglomeracji Europy należy Moskwa, Paryż, Londyn, Madryt, Mediolan oraz Essen-Dusseldorf. Największą strukturą polityczną na terenie kontynentu jest Unia Europejska, w której skład wchodzi 27 państw europejskich. Dodatkowo prawie wszystkie kraje są również członkami Rady Europy.

 

 

Pozdrawiamy 

Świat i Polacy

 

Pin It

Znajdź pracę !

 

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

Idź na zakupy !

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne. 

Znajdź firmę !

Zapraszamy na serwis:"FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.